dlaczego warto zamówić projekt


 

 

Jest to oferta dla klientów którzy na wykonanie ogrodu swoich marzeń nie mają czasu, pomysłu lub najzwyczajniej nie potrafią tego zrobić.

 

1. Projekt jest zawsze przygotowywany od podstaw i dostosowany do indywidualnych potrzeb i życzeń - to gwarantuje, często wbrew obawom posiadaczy ogrodów, że projektowany teren będzie naprawdę wyjątkowy.

 

2. Dzięki projektowi można zakładanie ogrodu podzielić na etapy – będziesz znał cel, do którego zmierzasz a prace możesz rozłożyć na lata i wykonać je w dogodnym dla Siebie czasie bez obawy pominięcia istotnych szczegółów.

 

3. Nie popełnisz błędu przy wyborze roślin. Sadzenie drzew i krzewów jest inwestycją na kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Od odpowiedniego doboru gatunków posadzonych roślin zwykle zależy sukces a często związane z tym nakłady finansowe i praca.

 

4. Będziesz wiedzieć jak będzie wyglądał ogród zanim posadzisz rośliny. Projektant wykona wizualizację, pełną bądź wybiórczą, twojego ogrodu. Zobaczysz jak będzie on wyglądał w przyszłości, a jeśli ci się nie spodoba będziesz mógł wprowadzić zmiany, zanim jeszcze jakiekolwiek prace zostaną wykonane. To ważne, oszczędzanie czasu, pieniędzy i pracy.

 

5. Nie zapomnisz co gdzie rośnie i jak pielęgnować każdą roślinę. Na projekcie wykonawczym zawsze zaznaczone są wszystkie nasadzane i już rosnące rośliny z zaznaczeniem gatunku i odmiany. Dzięki temu, jeśli zdecydujesz się sam dbać o swój ogródek, zawsze będziesz wiedzieć, o co dbasz. Dzięki spisowi roślin będziesz wiedział jakich zabiegów pielęgnacyjnych wymaga dana roślina.

 

6. Za mały ogród - martwi Cię mały metraż? Nic tak nie powiększa przestrzeni jak odpowiednie jej zagospodarowanie i dobór kolorów. Ta zasada ma zastosowanie również w ogrodzie! Na glinę, teren podmokły, kamienisty, czy jałowy piasek też są sposoby i odpowiednie rośliny. Twój ogród może być piękny nawet jeśli wydaje Ci się to niemożliwe.

 

7. Za wcześnie na projekt ogrodu dopiero buduję dom... - Niestety, o urządzeniu ogrodu zwykle myślimy w najtrudniejszej finansowo fazie budowy – kiedy budynek już stoi, jest częściowo wykończony i możemy się wprowadzić, ale do całkowitego jego wykończenia jest jeszcze długa droga. W tym czasie zwykle najskrupulatniej liczymy pieniądze i szukamy oszczędności. Trudno się wtedy zdecydować na wydanie pieniędzy na projekt ogrodu. Często więc podejmujemy decyzję o rozwiązaniu tymczasowym, czyli urządzeniu działki bez projektu. Po latach może się okazać, że są konieczne poprawki, a to znaczy, że tracimy nie tylko pieniądze na modernizację, ale też cenny czas potrzebny na wzrost roślin (szczególnie wolno rosnących drzew). Dzieląc budowę ogrodu na etapy zaoszczędzisz wiele czasu , pieniędzy i materiałów które pewnie byś wyrzucił. Jeżeli masz zaplanowany skalniak – można tam rozrzucić gruz z budowy , można kupić dużo taniej mniejsze drzewa które podrosną zanim skończysz stawiać dom, bez problemu też rozplanujesz ziemię z wykopów, poprowadzisz instalacje elektryczne, wodne.